GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:50 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

KLUB WOLONTARIATU

SKO

OSPR

pomoc dla martynki

Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych.

 

Martynka jest wyjątkową 6-letnią dziewczynką, która jest prawdziwą księżniczką dla całej swojej rodziny. Razem ze starszą siostrą Gabrysią, potrafią rozweselić dorosłe towarzystwo rodziców, wujków, cioć i gromady kuzynów z Chełmca, Wielogłów i okolic Nowego Sącza. W lutym 2016 roku zdiagnozowano u dziewczynki bardzo rzadką i niezwykle ciężką chorobę genetyczną - leukodystrofię metachromatyczną. Martynka potrzebuje przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego dawcy. Na dzień dzisiejszy, poza walką z objawami nie ma innej metody leczenia tej choroby. Martynka zdaje sobie sprawę, że jest chora. Mimo  tego,  nie  traci  pogody  ducha.  Pociesza swoich rodziców, Urszulę i Jacka: „Nie martwcie się o mnie. Wszystko będzie dobrze!” i wraca do swoich ulubionych postaci – zwariowanych stworków ulepionych z plasteliny. W przyszłości Martynka chciałaby być księżniczką albo lekarzem. Mogłaby rozkazać chorobie odejść lub ją wyleczyć. Rodzina Martynki apeluje: „Kochani!!! Martynka potrzebuje przeszczepu i liczy na Waszą pomoc! Przyjdź do nas 8 maja i zarejestruj się! Może to właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem Martynki lub innych czekających na przeszczep. Może to właśnie Ty uratujesz im życie!

 

REJESTRACJA:

Data: Niedziela, 8 maja 2016r.

 

Godzina:900 - 1500

 

Miejsce:

- Szkoła Podstawowa, Wielogłowy 56

- Gimnazjum w Tęgoborzy, Tęgoborze 6

- Zespół Szkół w Chełmcu, ul. Marcinkowicka 9 Chełmiec

Zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL!

pobierz plakat

podsumowanie miesiąca świadomości na temat autyzmu

27 kwietnia klasa 3 d wraz z wychowawcami brała udział w koncercie podsumowujacym obchody Miesiąca Świadomości na Temat Autyzmu organizowanym przez SOSW w Nowym Sączu.

GALERIA

uroczysta akademia z okazji święta konstytucji 3 maja

Uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w Zespole Szkół w Chełmcu w piątek, 29 kwietnia. Udział wzięli wszyscy uczniowie, dyrekcja i nauczyciele. Młodzież z klas drugich gimnazjum, pod opieką pani Agaty Stężowskiej przygotowała montaż słowno-muzyczny, który przybliżył historię uchwalenia Konstytucji przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Wartości „Bóg, honor, ojczyzna”  były najczęściej cytowanymi podczas apelu. Patriotyczne wiersze i pieśni wprowadzały  podniosły nastój. Warto pamiętać, że obchodzone święto ma przypominać wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Dostarcza nam też wiele wzorów do naśladowania i daje przykłady zachowań patriotycznych, o czym przypomnieli gimnazjaliści w swoim przedstawieniu.

M.K.

GALERIA

wyniki I etapu konkursu matematycznego pangea 2016

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY-PANGEA 2016 - I ETAP ROZTRZYGNIĘTY
Do finału konkursu, który odbędzie się 29 kwietnia w Vistula Uniwersity w Warszawie, zakwalifikowało się czterech uczniów naszego Gimnazjum i będą
rywalizować w gronie 150 najlepszych uczniów Polski w swojej kategorii wiekowej.
Są to: Aleksandra Wideł kl. III CKarolina Łabuda  kl. II A, Aleksandra Żmuda kl. II A, Radosław Wojtarowicz kl. II A
Uczniowie Ci wyjeżdżają do Warszawy ze swoim opiekunem naukowym - Panią Agnieszką Michalik dzięki uprzejmości organu prowadzącego szkołę oraz  Dyrektora  Szkoły Krzysztofa Gronia, którzy ułatwili uczniom przejazd na ten konkurs. Oczywiście trzymamy kciuki za naszych "matematyków".
A.M.
                       

Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce nożnej - Gimnazjów

27 kwietnia 2016r na Orliku w Chełmcu odbyły się  Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce nożnej – Gimnazjów. Udział w zawodach wzięło 9 szkół z terenu Gminy Chełmiec: Gimnazjum w Trzetrzewinie, Chomranicach, Marcinkowicach, Chełmcu, Biczycach Dolnych, Piątkowej, Paszynie, Librantowej oraz Wielogłowach. Grano w trzech grupach a najlepsze zespoły awansowały do finału. W grupie I  Gimnazjum  w Trzetrzewinie wyprzedziło Biczyce Dolne oraz  Piątkową. W grupie II Chełmiec okazał się lepszy od Paszyna oraz Marcinkowic. W grupie III Wielogłowy wyprzedziły Librantową oraz Chomranice.

W finale zanotowano następujące rezultaty:

Gimnazjum Trzetrzewina – Gimnazjum Chełmiec 0 : 2

Gimnazjum Trzetrzewina – Gimnazjum Wielogłowy 0 : 1

Gimnazjum Chełmiec – Gimnazjum Wielogłowy 3 : 1

Końcowe wyniki:

Chełmiec - 6 pkt.       5:1

Wielogłowy - 3  pkt.   2:3
Trzetrzewina - 0 pkt.  0:3

Drużyna z Gimnazjum w Chełmcu uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego, które odbędą się 05.05.2016r. na Orlikach w Brzeznej, Starym Sączu oraz Podegrodziu. Chełmiec wystapił w składzie: Jakub Koza, Jakub Lizoń, Dawid Wojsław, Arkadiusz Kiełbasa, Arkadiusz Szkaradek, Tomasz Cięciwa, Mateusz Kuzak oraz Mateusz Potrykus.

mistrzostwa gminy w czwórboju l.a. - s.p.

26.04.2016r na stadionie lekkoatletycznym w Trzetrzewinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w czwórboju lekkoatletycznym. W rywalizacji udział wzięło 11 Szkół Podstawowych zarówno chłopców jak i dziewczyn: SP Trzetrzewina, Niskowa, Chomranice, Krasne Potockie, Chełmiec, Wielogłowy, Świniarsko, Piątkowa, Librantowa, Marcinkowice oraz Januszowa. Rywalizowano w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Każdą szkołę reprezentowało 6 zawodników, którzy rywalizowali w 4 konkurencjach ( Bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczka palantową oraz bieg długi dla chłopców 1000m dla dziewczynek 600m). Do punktacji szkoły zaliczano 5 najlepszych wyników. Bardzo dobrze spisała się drużyna naszych dziewcząt, która bezapelacyjnie zajęła I miejsce i  będzie  reprezentować Gminę Chełmiec na Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego, które odbędą się 10 maja w Nawojowej. W rywalizacji indywidualnej bardzo dobrze zaprezentowały się zajmując 2. miejsce Wiktoria Jacak SP Chełmiec -  231 pkt. oraz 3. miejsce Klaudia Sromek SP Chełmiec – 213  pkt. W drużynie występowały także: Natalia Kuzera, Izabela Wojtas, Karolina Neznal, Paulina Niemiec oraz poza konkursem Katarzyna Krawczyk.

obchody święta ziemi

Z okazji obchodów Święta Ziemi, 21 kwietnia w Zespole Szkół w Chełmcu odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej. Tematyka zawodów obejmowała wiadomości i umiejętności zdobyte przez dzieci podczas nauki szkolnej z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali pisemny test wyboru. Organizatorzy, panie Dorota Skrzypiec i Marzena Leśniak oceniły prace i wyłoniły laureatów:

Klasa I

1 miejsce – Paweł Jacak, kl.

2 miejsce – Arkadiusz Wójtowicz, kl. 1c

3 miejsce – Oskar Bobrowski, kl. 1c

Klasa II

1 miejsce – Paulina Oleksy, kl. 2c

2 miejsce – Sara Ruchała, kl. 2a

3 miejsce – Weronika Dąbrowska, kl.2a

Klasa III

1 miejsce – Wiktoria Jasińska, kl.3b

2 miejsce – Antoni Szkaradek, kl.3a

3 miejsce – Kinga Wideł, kl.3b

Dodatkowo został przeprowadzony konkurs plastyczny na plakat pt. „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, w którym wzięli udział uczniowie z klas 1 – 5 szkoły podstawowej. Wyróżniono dwadzieścia prac, które zostały przekazane do kolejnego etapu, do Kina Helios – inicjatora konkursu plastycznego. Nagrodę w postaci darmowych biletów na dowolnie wybrany film otrzymała Paulina Oleksy z klasy 2c oraz Nikodem Janur z klasy 1a. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz  broszury o segregacji i recyklingu. Laureatów wyróżniono grami i książkami o tematyce przyrodniczo - ekologicznej. Sponsorami nagród była Rada Rodziców. 

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,247,197 unikalnych wizyt