GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

WF Z KLASĄ

WF Z KLASĄ

KLUB WOLONTARIATU

ZAKUP KONTROLOWANY

bezpiecznie do celu - szkolenie

BYĆ RODZICEM NASTOLATKA NIE JEST ŁATWO!

 

Dnia 18 listopada w Zespole Szkół w Chełmcu rodzice uczniów mieli możliwość wzięcia udziału w  szkoleniu „Być rodzicem nastolatka nie jest łatwo!”.

Kiedy dziecko zaczyna wymykać się spod kontroli, buntuje się i poszukuje nowych doświadczeń, ważniejsi dla niego stają się rówieśnicy niż rodzice. Zdarza się, że rodziców spotyka rozczarowanie, a dziecko sprawia kłopoty. Jak radzić sobie z tymi problemami, podpowiedzieli pracownicy Fundacji Bezpiecznie do Celu. Szkolenie miało formę prezentacji multimedialnej, którą poprowadził pan Mariusz Tokarczyk. Dotyczyło zagrożeń wynikających z sięgania uczniów po narkotyki i inne używki. Rodzice zdobyli wiedzę na temat objawów stosowania środków odurzających, jak również skutków prawnych wynikających z faktu posiadania narkotyków przez nieletnich. Prezentacja uświadomiła rodzicom ich obowiązki, jako prawnych opiekunów dziecka.Wysoka frekwencja na szkoleniu pokazała, że zainteresowanie tematem jest duże, a rodzice czują się odpowiedzialni za swoje pociechy. Dyrekcja i pedagodzy szkolni trafnie ocenili więc potrzebę przeprowadzenia takiego spotkania. Po zakończeniu prezentacji, wszyscy uczestnicy szkolenia mieli możliwość wysłuchania koncertu polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. 

M.K.

mały mistrz przepisów drogowych

 „MAŁY MISTRZ PRZEPISÓW DROGOWYCH”

Dnia 30 października 2014 roku po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Chełmcu "Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym" pod hasłem "Mały Mistrz Przepisów Drogowych". W turnieju uczestniczyło 15 uczniów z klas I - III. Konkurs poprzedziły liczne zajęcia związane z tematem oraz wycieczki, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych i zasad poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat przepisów drogowych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce                          

Eliza Klimek - klasa Id

Błażej Kocoń - klasa IIa

Kinga Ogorzałek - klasa IIIb

II miejsce

Maksymilian Gródek - klasa Ib

Noemi Cygal - klasa IIb

Julia Konstanty - klasa IIIa

III miejsce

Martyna Łatka - klasa Ic

Aleksandra Obrzud- klasa IIb

Kamila Bodziony - klasa IIIa

W dniu 6 listopada 2014 r. nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy za zajęte miejsca oraz ciekawe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu była mgr Agnieszka Szczecina, mgr Urszula Prościak oraz mgr Beata Fałowska - Lach.

B.L.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 7 listopada uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum w Chełmcu uczestniczyły w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ organizowanym już po raz 18-sty przez Szkołę Podstawową nr 9 w Nowy Sączu.. W tym roku obchodziliśmy ważne rocznice: 75 rocznica powstania warszawskiego, 100 rocznica wybuchu  I wojny światowej, 75 rocznica wybuchu  II wojny światowej, 75 rocznica powstania polskiego państwa podziemnego . W związku z tymi ważnymi wydarzeniami wykonywano wiele pięknych pieśni i piosenek w ciekawych aranżacjach. W konkursie wzięło udział 19 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Nowego Sącza oraz z Chełmca. Grupa wokalna z gimnazjum w składzie: Szkaradek Marta, Barnowska Karolina , Bugara Ewelina, Stokłosa Zuzanna, Wasak Justyna, Wiśniak Joanna, Stefańska Wiktoria, Leśniak Patrycja i Bogdańska Aleksandra wykonała dwa piękne utwory „Dziś idę walczyć, mamo” oraz „Za wolność”, które to związane były z 70 – tą  rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. W rywalizacji z gimnazjami z terenu Nowego Sącza dziewczynki wyśpiewały sobie II miejsce. Podczas konkursu grupie akompaniowała p. Magdalena Ubieżajów. 

M.U.

Projekt - Aktywnie w lesie - przyjaciele lasu

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Aktywnie w lesie - przyjaciele lasu”. Tematyka obejmowała następujące zagadnienia: warstwowa budowa lasu - zwierzęta i rośliny żyjące w lesie, zagrożenia czyhające na środowisko lasu, właściwe zachowania w lesie, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zajęcia odbyły się 30 października tego roku i wzięło w nich udział 45 uczniów z klas 1c oraz 1d Szkoły Podstawowej. Mnóstwo ciekawych materiałów i prezentacja multimedialna przyczyniły się do atrakcyjności zajęć. Uczniowie aktywnie włączali się pogadanek, rozwiązywania zagadek oraz śpiewu, a na zakończenie wykonali piękne prace plastyczne, na których mogli przedstawić zdobytą wiedzę. Zajęcia przygotowała oraz przeprowadziła pani Angelika Rola. 

A.R.

11 listopada

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 12 listopada 2014 roku. Zgromadziła młodzież gimnazjalną i dzieci ze szkoły podstawowej. Odświętny apel, ilustrujący drogę Polaków do odzyskania niepodległości w roku 1918,  przygotowali uczniowie klasy 4b pod kierunkiem pani Moniki Żytkowicz. Patriotyczne pieśni wykonał chór szkolny. Na zakończenie uroczystości, pan dyrektor Krzysztof Groń powiedział, że wszystkie święta narodowe społeczność szkolna powinna obchodzić z godnością i szacunkiem, a wolność naszego kraju należy szanować, bo nie jest nam dana raz na zawsze.

M.K.

Wygenerowano w sekund: 0.03
728,812 unikalnych wizyt