GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

WF Z KLASĄ

WF Z KLASĄ

KLUB WOLONTARIATU

ZAKUP KONTROLOWANY

warsztaty - bajka jest dobra na wszystko

W bibliotece szkolnej zakończyła się V edycja warsztatów dla uczniów w ramach programu „Bajka jest dobra na wszystko”. Program został opracowany z myślą o dzieciach
w młodszym wieku szkolnym, spędzających dużą część dnia w szkole, uczęszczających po zakończonych lekcjach do świetlicy szkolnej. Celem głównym zajęć jest uczenie dzieci pozytywnego postrzegania siebie, swojego życia i otoczenia. Poprzez udział w warsztatach uczniowie kształtują poczucie własnej wartości i rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze. Realizację celów  umożliwia cykl 7 spotkań o następujących tematach: Wszystkie dzieci chodzą do szkoły,Poznać siebie,Jak dobrze mieć przyjaciół, Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, Na smutek - bajka,Podróż do Krainy Radości, Odpocznij z książką.

W tym roku szkolnym w programie udział wzięły: Czubaj Gabriela, Mokrzycka Lilka, Jasińska Wiktoria, Wideł Kinga, Stopa Mikołaj.

M.K.

pasowanie na ucznia

14 października 2014 r. o godzinie 10 30 w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół w Chełmcu odbyło się ślubowanie blisko stu pierwszoklasistów. Dzieci w obecności swoich wychowawczyń, licznie zgromadzonych rodziców, dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców ślubowały być godnymi uczniami swojej szkoły, stosować się do zasad i norm panujących w społeczności uczniowskiej. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez pierwszaków i ich wychowawców:

1a – Monika Leśniak

1b – Urszula Mróz

1c – Małgorzata Kowalczyk

1d – Angelika Rola

1e specjalna – Agnieszka Szczecina

A.R.

Ślubowanie gimnazjalistów

W dniu 14 października 2014 roku do grona gimnazjalistów naszej szkoły dołączyło 82 młodych, wspaniałych i gotowych do pracy uczniów klasy pierwszej. Wspólnie śpiewali, tańczyli i recytowali. Wygłosili rotę ślubowania, a na pamiątkę tego faktu otrzymali od Pana dyrektora Krzysztofa Gronia, pamiątkowe dyplomy.
 Już od tego momentu mogą czuć się jak pełnoprawni uczniowie naszej szkoły.
A.S.

Okiem uczestnika - Londyn

Rankiem, 1900 września 2014 zniecierpliwieni uczniowie Zespołu Szkół w Chełmcu stali na parkingu czekając na autobus, który miał ich zabrać do Londynu. Prowadzili ze sobą ożywione rozmowy na temat tego co zwiedzą, co zobaczą i co kupią. Wycieczka była organizowana przez biuro Atas, a naszą przewodniczką była sympatyczna pani Anula, która z pewnością na długo zapamięta naszą grupę. Kilka minut po godzinie 800 wszystkie walizki były już spakowane, a każdy pożegnał się ze swoją rodziną. W nowym, niebieskim autobusie mieliśmy spędzić cały dzień, ponieważ prom zabierający nas z Francji do Anglii wypływał nad ranem. Mimo to nikt nie narzekał – nawet w autobusie uczniowie z Zespołu Szkół potrafią się świetnie bawić! Kiedy w końcu dopłynęliśmy do upragnionej, angielskiej ziemi uważnie wszystko obserwowaliśmy. Nie padało, jednak niebo było zachmurzone. Pierwszym zabytkiem jaki mieliśmy zwiedzić była katedra św. Pawła. Wewnątrz niej było naprawdę pięknie, a kiedy weszliśmy na sam szczyt widok był imponujący. Później chodziliśmy po stolicy Anglii, widzieliśmy Tower Bridge i London Bridge, a przewodniczka zatrzymywała się w najciekawszych miejscach i o nich opowiadała. Jeździliśmy też metrem, w którym okropnie trzęsło. Na szczęście nikt nie został ofiarą metrowego kieszonkowca. 


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2014 r. w Zespole Szkół w Chełmcu z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste spotkanie byłych i obecnych pracowników  placówki. W spotkaniu, na zaproszenie Dyrekcji szkoły udział wzięli nauczyciele, pedagodzy przebywający już na emeryturze, przedstawiciele Rady Rodziców, personelu administracyjnego oraz samorządu uczniowskiego. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, w której wystąpiły dzieci z zespołu wokalnego prowadzonego przez panią Angelikę Rolę. Dzieci składały wszystkim nauczycielom życzenia w postaci wierszy i piosenek. Chór gimnazjalistów, pod batutą Magdaleny Ubieżajów dał koncert własnych utworów, oczywiście adresowanych do pedagogów. Specjalne życzenia wszystkim obecnym złożył Dyrektor szkoły, pan Krzysztof Groń, dziękując za sukcesy w minionym roku szkolnym oraz wytrwałą i sumienną pracę. Za szczególne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę dydaktyczno – wychowawczą 14 nauczycieli otrzymało nagrody. 

M.K. M.O.

Wygenerowano w sekund: 0.13
709,540 unikalnych wizyt