GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

KLUB WOLONTARIATU

SKO

wyniki konkursu czytelniczego

Wyniki konkursu „Biblioteka moich marzeń”

1. Miejsce Kinga Cabak klasa 4a
2. Miejsce Hubert Ociepka klasa 4b
3. Miejsce Wioletta Gadzina 6b

Wyróżnienia:

1. Kinga Kopieńska klasa 1c

2. Agnieszka Kopieńska  klasa 1a

GALERIA

warsztaty - pozbądź się azbestu

Uczniowie Zespołu Szkół w Chełmcu wzięli udział w interesujących warsztatach zorganizowanych w ramach projektu „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. W programie uczestniczy 61 gmin, w tym Gmina Chełmiec. Jednym z głównych jego celów jest poprawa stanu środowiska naturalnego oraz działania edukacyjne, dlatego nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Firmę Animacyjną Malina Event. Dzieci dowiedziały się dlaczego i kiedy azbest jest szkodliwy, jakie niesie zagrożenia dla zdrowia i organizmu człowieka oraz które produkty mogą zawierać szkodliwy składnik. Uczniowie otrzymali szczegółową informację dotyczącą korzyści wynikających z udziału w projekcie, takich jak bezpłatny demontaż i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Dowiedzieli się o możliwości uzyskania wsparcia rzeczowego w postaci nowego pokrycia dachowego. Informacje te z pewnością zainteresują rodziców dzieci. Animatorzy przekazali również ulotki i gadżety związane z projektem, który finansowany jest przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy.

M.K.

prelekcja w ramach zintegrowanej polityki bezpieczeństwa

17 i 18 listopada 2015r w Zespole Szkół w Chełmcu odbyły się zebrania wychowawców klas z rodzicami uczniów.   Przed wywiadówką zorganizowano spotkanie, na którym dyrektor omówił sprawy bieżące, ze szczególnym uwzględnieniem problemów wychowawczych występujących na terenie szkoły. Na spotkanie zaproszono koordynatora Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa z ramienia Policji. Tematem prelekcji Pani  asp. szt. Barbary Leśniak były zagadnienia odpowiedzialności nastolatków za swoje czyny i roli rodziców w wychowaniu dzieci. Zebranie umilił występ chóru szkolnego z repertuarem pieśni patriotycznych.

D.S.

lekcja biznesu

17 listopada 2015r. uczniowie klasy 2A w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie odbyli ciekawą lekcję przedsiębiorczości w rodzinnej firmie Handel Detaliczny Józef Pyzik w Chełmcu. Lokalny przedsiębiorca zaprosił młodzież naszej szkoły na spotkanie w związku z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Pan Józef Pyzik dzielił się swoją wiedzą i 20-letnim doświadczeniem zawodowym z młodzieżą. Zachęcał uczniów do przedsiębiorczości i podejmowania trudu inicjatywy zakładania własnego biznesu. Mówił o roli pasji w życiu człowieka oraz o tym, iż łatwiej się pracuje, gdy człowiek robi to co lubi. Przedsiębiorca podkreślał, że we własnej firmie konieczne jest wykształcenie i ustawiczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W drugiej części spotkania  młodzież obejrzała prezentację  na temat miodów, dowiedziała się  jak ważne dla zdrowia jest spożywanie miodu i innych produktów pszczelich. Pokaz  i wykład przygotowała firma "Sądecki Bartnik”. Na zakończenie była degustacja miodu i poczęstunek pierogami z lokalnej Pierogarni Gaj. Tego typu lekcje pomagają młodzieży wybrać właściwą szkołę średnią i planować swoją ścieżkę kariery zawodowej.  

A.Z.  

GALERIA  

III miejsce w konkursie filmowym

16 listopada 2015 roku w Tarnowie,  uczniowie naszej szkoły odebrali nagrodę za zajęcie III miejsca w  konkursie filmowym „Bądź bezpieczny na drodze”. Konkurs adresowany był do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego. Uczniowie: Maria Magiera, Zofia Magiera, Bartłomiej Leśniak byli autorami filmu. Film powstał pod kierunkiem Pani Anny Polakiewicz. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe kamerki sportowe oraz dyplomy grawerowane ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Na koniec spotkania młodzież oglądnęła program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa na drodze „Road Show”, który zawiera filmy z wypadków drogowych,  refleksje i zeznania bezpośrednich świadków i uczestników wypadku drogowego w tym służb mundurowych, a także rodzin ofiar zdarzeń drogowych. Spotkanie było niesamowitym przeżyciem, a zarazem ciekawą lekcją dotyczącą niezwykle ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo młodzieży. Naszym uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w różnych konkursach, które organizowane są na terenie szkoły, gminy, powiatu, a nawet województwa.

A.P.

GALERIA

Uczniowie promują czytanie!

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej wykonali projekty promujące książki i czytanie. Plakaty, które można oglądać na zorganizowanej wystawie są efektem pracy uczniowskich zespołów, wybranych podczas lekcji wychowawczych.

Tytuły projektów przedstawiają się następująco:

4a – „Czytaj i ćwicz umysł!”
4b – „Czytam, bo lubię!”
5a – „Czytanie jest super!”
5b – „Czytaj sobie. To działa!”
6a – „Czytanie – polub to!”
6b – „”Czytanie jest trendy!”
6c – Warto czytać?”

M.K.

GALERIA

11 Listopada

Uroczyste akademie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w Zespole Szkól w Chełmcu 12 listopada. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pana Mariusza Wasaka niezwykle wzruszający montaż słowno – muzyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.  Wiersze i pieśni żołnierskie sławiły chwałę bohaterów, którzy życie swoje oddali za Ojczyznę. Chór pod batutą pani Magaleny Ubieżajów, który niedawno zdobył pierwszą nagrodę w międzyszkolnym konkursie pieśni patriotycznej w Nowym Sączu, zaprezentował ciekawy repertuar. Uczniowie w tym dniu wyglądali bardzo odświętnie. Wystąpili w strojach galowych, a każda klasa prezentowała własnoręcznie zrobione kotyliony. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą ozdobę podkreślającą patriotyczny charakter Święta Niepodległości. Pan dyrektor Krzysztof Groń w swoim przemówieniu do młodzieży zaznaczył, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego narodu. Pochwalił uczniów za właściwą postawę podczas uroczystości. 

M.O. M.K.

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,083,868 unikalnych wizyt