Nawigacja

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

Zachowaj trzeźwy umysł

Matematyk Roku

GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

KLUB WOLONTARIATU

SKO

Londyn 2015

Gimnazjaliści ponownie na wycieczce w Londynie.

Uczniowie klasy językowej oraz ich koledzy z innych oddziałów gimnazjum w Chełmcu zwiedzili Londyn i okoliczne miasta południowej Anglii. Tygodniowa wycieczka zorganizowana została już po raz drugi, przy współpracy z biurem podróży Atas. Uczniowie zwiedzili między innymi Teatr Szekspirowski, Picadilly Circus, Plac Trafalgar, Arenę O2, dzielnicę biznesową Canary Wharf, gdzie skorzystali z przejazdu kolejką Emirates Flyover, zamek w Dover, katedrę Canterbury, Trinity College w Cambridge oraz wiele innych zabytków. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się szpital podziemny w klifach Dover oraz spacer po parku w Greenwich z południkiem „0”. Młodzież miała zapewnione noclegi u angielskich rodzin. Była to świetna okazja, aby wykorzystać swoje umiejętności językowe. Jedna z uczennic, Julia Mastalerz, tak wspomina wyjazd: „Wycieczka była organizowana przez biuro Atas, a naszą przewodniczką była sympatyczna pani Anula, która z pewnością na długo zapamięta naszą grupę. Pierwszym zabytkiem jaki mieliśmy zwiedzić była katedra św. Pawła. 

czytaj więcej

 

GALERIA

Indywidualne zawody w biegach przełajowych 2015

Na stadionie KS Helena odbyły się powiatowe zawody indywidualnych biegów przełajowych. Reprezentanci SP Chełmiec w składzie: Klaudia Sromek, Wiktoria Jacak, Wiktoria Górka, Bogdański Kacper, Adewole Erwin, Wontorczyk Krzysztof zajęli czołowe miejsca kwalifikując się do zawodów wojewódzkich. Klaudia Sromek miejsce II, Bogdański Kacper miejsce III, Adewole Erwin miejsce IV

A.O.

GALERIA

akcja - podziel się posiłkiem

W dniach 25, 26 września br. wolontariusze z Gimnazjum w Chełmcu wzięli udział w kolejnej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Podziel się posiłkiem”. Zbiórka została przeprowadzona w trzech sklepach sieci „Biedronka” na terenie Nowego Sącza (ul. Kopernika, ul. Krakowska, ul. Tarnowska)  pod patronatem Banku Żywności w Krakowie.  Akcje Banku Żywności cieszą się dużym zaangażowaniem naszych uczniów. Dzięki hojnej ofiarności darczyńców udało nam się zebrać 263 kg artykułów spożywczych z których  przygotowano 30  paczek żywnościowych dla rodzin  potrzebujących wsparcia.  

B.S.    

spotkanie z misjonarzem

W środę, 23 września Zespół Szkół w Chełmcu gościł misjonarza, księdza. Mateusza Dziedzica. W ubiegłym roku, ksiądz Mateusz został uprowadzony przez afrykańskich rebeliantów i czterdzieści cztery dni był przetrzymywany w niewoli. Nowosądeczanie gorąco modlili się wtedy, prosząc o dar wolności dla misjonarza. Dziś uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania kapłana, który opowiadał o swojej posłudze w Republice Środkowej Afryki. Dzięki zdjęciom i filmom dzieci zobaczyły, jak wygląda codzienne życie mieszkańców tej części świata. Przede wszystkim uświadomiły sobie, jak bardzo różni się ich życie od egzystencji dzieci w afrykańskiej szkole. Mogli również usłyszeć język sango, którym posługuje się ksiądz Mateusz w swej codziennej pracy oraz dowiedzieć się o obrzędach związanych z udzielaniem sakramentów świętych i pochówkiem zmarłych. Dzieci miały mnóstwo pytań. Misjonarz podziękował za modlitwę i zaangażowanie kolędników misyjnych z tutejszej parafii, wśród których byli uczniowie naszej szkoły. Świadectwo posługi misyjnej ks. Mateusza na długo zostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że znalazł dla nas czas, bo za kilka dni znów wraca do Afryki.

K.Sz.

GALERIA

Gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych

W dniu 25.09.2015 w Wielogłowach odbyły się Gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Zawodnicy startowali w swoich kategoriach wiekowych. Awans do zawodów powiatowych uzyskali: Bogdański Kacper klasa IV miejsce I, Adewole Erwin miejsce 4, Wontorczyk Krzysztof miejsce 5, Sromek Klaudia miejsce 2, górka Wiktoria miejsce 4. Kolejny etap odbędzie się 01.10.2015 na stadionie Heleny. opiekunami na zawodach byli Małgorzata Łukasik i Adam Oratowski.

A.O.

GALERIA

eliminacje do turnieju o puchar orlika

22. 09.2015 odbył się kolejny etap eliminacji do Turnieju o Puchar Orlika. Zawody miały miejsce w Rożnowie. Chłopcy młodsi z naszej szkoły pod opieką pana Adama Oratowskiego zajęli miejsce I awansując do kolejnej rundy eliminacyjnej. W składzie drużyny: Konrad Leśniak, Miłosz Kuzak, Kacper Bogdański, Kacper Ormiański, Patryk Pietrzak, Erwin Adewole, Jakub Groń, Mikołaj Barnowski.

A.O.

GALERIA

darmowy podręcznik dla ucznia - regulamin

Wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych szkoły podstawowej oraz klas pierwszych gimnazjum wypożyczyli z biblioteki szkolnej podręcznik w ramach rządowego programu „Darmowy podręcznik dla ucznia”. Projekt, który rozpoczął się w poprzednim roku szkolnym będzie kontynuowany w kolejnych latach. Wypożyczone podręczniki są własnością szkoły i należy je szanować. Prosimy wszystkich uczniów i rodziców o zapoznanie się z regulaminem, który znajduje się na str www szkoły, w zakładce podręczniki.

M.K.

REGULAMIN

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,029,523 unikalnych wizyt