GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

WF Z KLASĄ

WF Z KLASĄ

KLUB WOLONTARIATU

tramp 2015 pod znakiem czarnego kota

Już po raz dwudziesty drugi w Zespole Szkół w Chełmcu odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Tramp 2015”. Jak co roku organizatorem tej cyklicznej imprezy jest 3 Nowosądecka Drużyna Starszoharcerska „Turyści”, działająca przy Zespole Szkół w Chełmcu wraz z drużynową hm. Beatą Smoroń, panią Anitą Olesiak i panią Janiną Mróz.

Piątek trzynastego lutego wcale nie okazał się pechowym dla muzycznie uzdolnionych zuchów, harcerzy oraz młodzieży z terenu Gminy Chełmiec. Przed jury i publicznością zaprezentowało się
17 zespołów muzycznych ze szkół podstawowych i gimnazjów. Były to grupy o intrygujących nazwach, tj. „Perełki” i „Wiolinki” z Chomranic, „Tapir Band” z Librantowej, „Wieśnioki” i „Perpetuum mobile” z Wielogłów, „Uśmiechnięta gromada”,  „Czarne stopy” i „Hiszpanie” ze Świniarska, „Wesołe słoneczka”, „Zielonookie pantery”, „Włóczykije” i „Gumisie” z Chełmca oraz zespół muzyczny z Paszyna. W zabawie brali udział również reprezentanci SP w  Olszanie „Mikołajkowy Team” i „Ogniste orły” oraz Gimnazjum z Królowej Górnej „Feniks” i „Błyskawica”.  Łącznie 210 uczestników. Na imprezie obecni byli: Dyrektor Zespołu Szkół - mgr Krzysztof Groń, inicjator i przyjaciel festiwalu - mgr Stanisław Mrzygłód, przedstawicielka Komendy Hufca ZHP Nowy Sącz - dh. hm. Halina Ściórka, członek Komisji Oświaty – mgr Andrzej Tyrkiel, pan Marian Jurczak i pani Urszula Baziak.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych:

 I. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej (zuchy),

 II. Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej (harcerze),

 III. Uczniowie klas I – III gimnazjum (harcerze starsi).

Prezentacje poszczególnych zespołów urozmaicane były tańcami, okrzykami, pląsami zuchowymi i zabawami harcerskimi. W przerwie na obrady jury odbyła się mini dyskoteka, którą dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowali członkowie szkolnego radiowęzła. Pani Janina Mróz przeprowadziła zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Zabawa i integracja dzieci z różnych środowisk to główne cele, którymi kierują się organizatorzy. Wysoki poziom prezentacji poszczególnych zespołów zachwycił oceniających konkurs. Pod uwagę wzięto prawidłowy dobór piosenki, wykonanie (intonacja, dykcja, muzykalność, umiejętność współgrania w zespole), choreografię, stroje oraz akompaniament. Wszyscy młodzi artyści otrzymali nagrody rzeczowe. Był też poczęstunek. Każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy i statuetki. Duże uznanie należy się opiekunom grup: p. Beacie Urban-Kicka, p. Renacie Szkarłat, p. Danucie Bernardy, p. Paulinie Zarzeka, p. Magdalenie Ubieżajów, dh. Marzenie Ząber, dh. Dorocie Skrzypiec, dh. Angelice Roli, p. Elżbiecie Konstanty, p. Ewie Mrówce, p. Irenie Michoń, dh. Michałowi Mrzygłódowi, ks. Janowi Radzikowi, którzy przygotowując swoich podopiecznych do występu, musieli poświęcić wiele czasu. Serdeczne podziękowania organizatorzy festiwalu składają na ręce osób, które wykonały piękną dekorację, zwłaszcza pani Janinie Mróz, pani Annie Polakiewicz, która przygotowała wraz z młodzieżą klas I taniec na rozpoczęcie konkursu, Wójtowi Gminy Chełmiec – p. Bernardowi Stawiarskiemu i Komisji Oświaty za ufundowanie nagród oraz  Dyrekcji Zespołu Szkół w Chełmcu – p. Krzysztofowi Groniowi, p. Ewie Szewczyk i p. Lucynie Sach-Cisowskiej za gościnne przyjęcie 

w progach szkoły tak licznej grupy młodych ludzi orazi pomoc w organizacji tej corocznej imprezy.

 

 Wyniki tegorocznych zmagań:


Kategoria I - uczniowie klas I – III szkoły podstawowej (zuchy)

I miejsce – „Wesołe słoneczka” z Chełmca

II miejsce  - „Mikołajkowy Team” z Olszany

III miejsce – „Uśmiechnięta Gromada” ze Świniarska


Kategoria II - uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej (harcerze)

I miejsce – „Wiolinki” z Chomranic

II miejsce  - „Wieśnioki” z Wielogłów i „Błyskawica” z Królowej Górnej

III miejsce – brak

IV miejsce – „Tapir Band” z Librantowej, „Ogniste orły” z Olszany, „Hiszpanie” ze Świniarska i „Zielonookie pantery” z Chełmca


Kategoria III - uczniowie klas I – III gimnazjum (harcerze starsi)

I miejsce „Włóczykije” z Chełmca

II miejsce „Feniks” z Królowej Górnej

III miejsce „Perpetum mobile” z Wielogłów i „Perełki” z Chomranic

IV miejsce „Czarne stopy” ze Świniarska i zespół muzyczny z Paszyna

 

Specjalną nagrodę za parodię piosenki otrzymał zastęp „Gumisie” z Chełmca.

Organizatorzy: hm. Beata Smoroń, mgr Anita Olesiak

lekcja biologii ...

W środę 11 lutego uczniowie gimnazjum w ramach powtórzenia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym uczestniczyli w nietypowych zajęciach z żywymi owadami. Lekcję zorganizował  nauczyciel biologii Krystyn Szczepanik. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe egzotyczne motyle, gigantyczne żuki, oraz żywe okazy modliszki, szarańczy, karaczanów oraz larw owadów. 

K.S.

zdrowy styl życia

„ZDROWY STYL ŻYCIA” - to świadomy wybór a zarazem moda wśród uczniów Zespołu Szkół w Chełmcu. Świadczą o tym prace wykonane na konkurs plastyczny pod takim hasłem. 05 lutego odbyło się podsumowanie konkursu przez p. dyr. Ewę Szewczyk i wręczenie nagród przez koordynatorów akcji- Magdalenę Porębę i Beatę Lach. Ponad 100 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymało nagrody książkowe i rzeczowe (plecaki, piórniki) ufundowane jak co roku przez Nowosądecki Ośrodek Profilaktyki Społecznej w Nowym Sączu.

B.L.

 

wizyta grupy z norwegii

Dnia 5 lutego Zespół Szkół w Chełmcu gościł grupę Norwegów z Bergen. Przyjechali przedstawiciele organizacji pozarządowej Norsk Folkehjelp, którzy wizytowali szkoły biorące udział w projekcie „Lepiej zrozumieć niż znienawidzić”Program, prowadzony przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności, ma na celu  przeprowadzenie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii oraz akcji zwalczających nietolerancję, a także mowę nienawiści w środowisku szkolnym lub lokalnym. Liderzy chełmieckiego gimnazjum wybrali autyzm jako temat przewodni swoich działań. „Inny nie znaczy gorszy, to projekt, który ma zwrócić uwagę na problem braku zrozumienia dla osób z autyzmem. W trakcie realizacji zadań młodzież przeprowadziła kampanię uświadamiającą i podjęła walkę z przejawami nietolerancji .wobec dzieci autystycznych, które również należą do społeczności szkolnej. W Zespole Szkół w Chełmcu działają bowiem trzy klasy specjalne. Uczestnicy projektu zachęcają wszystkich do odwiedzenia facebooka pod linkiem:

https://www.facebook.com/pages/Inny-nie-znaczy-gorszy/1503800826558407?fref=tsgdzie można znaleźć szczegółowe informacje. Warto wspomnieć, że grupa projektowa, która wygra współzawodnictwo w projekcie „Lepiej zrozumieć niż znienawidzić” pojedzie w nagrodę do Bergen.

M.K.

 

 

 

 

karnawał rozpoczęty...

W czwartek, 5 lutego rozpoczął się w szkole czas balów karnawałowych. Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Chełmcu, z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych ruszyli w tańce od samego rana. Po południu bawić będą się dzieci z klas drugich i trzecich oraz młodzież gimnazjalna. Za tydzień odbędzie się zabawa dla uczniów z oddziałów 4-6 szkoły podstawowej.

Dyrekcja i grono pedagogicznej życzą udanego Karnawału!!!

M.K.

Wygenerowano w sekund: 0.03
819,691 unikalnych wizyt