GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

WF Z KLASĄ

WF Z KLASĄ

KLUB WOLONTARIATU

ZAKUP KONTROLOWANY

Sukcesy uczniów Gimnazjum w Chełmcu podczas festiwalu Biegowego w Krynicy

Przez dwa dni młodzież z Gimnazjum w Chełmcu brała udział w imprezach sportowych organizowanych podczas Festiwalu  Biegowego w Krynicy.

W piątek 36 zawodników i zawodniczek:  Leszko Patrycja, Barnowska Karolina, Twardy Marcin, Ceglarz Daniel, Dziubanowski Damian, Oleksy Mariusz, Pietryga Daria, Stach Kamil, Wantuch Aleksandra, Wróbel Patryk, Żmigrodzki Kacper, Kolat Artur, Mastalerz Julia, Zwolińska Natalia,  Szkaradek Marta, Kalinowski Paweł, Kiełbasa Arkadiusz, Bałuszyński Paweł, Bulanda Kamil, Koza Jakub, Król Karol, Leśniak Patrycja,  Cięciwa Łukasz,, Orzeł Łukasz, Machowski Jakub, Maślanka Eryk, Neznal Hubert, Peciak Paweł, Pycha Szymon, Fałowska Maria, Janik Karolina, Nosal Katarzyna, Olesiak Michał, Rozdżyńska Patrycja, Warzecha Natalia,  oraz Wojsław Dawid   wzięło   udział w eliminacjach Małopolskiego Biegu Szkół. Kategoria Gimnazjów była najliczniej obsadzona, w eliminacjach wystartowało około 700 chłopców i dziewcząt z 26 szkół z całej Małopolski.. Odbyło się VI I biegów eliminacyjnych na dystansie 600m. Do biegu finałowego kwalifikowało się 25 najlepszych zawodników i zawodniczek z najlepszymi czasami.

Z naszych sportowców do finału zakwalifikowali się: Paweł Bałuszyński 4 czas eliminacji, Łukasz Orzeł – 9 czas eliminacji, Katarzyna Nosal 7czas eliminacji oraz Karol Król i Kamil Bulanda odpowiednio 15 oraz 20 czas. W finale który odbył się także na dystansie 600m po godzinnym odpoczynku, wspaniale walczył Łukasz Orzeł który okazał się bezkonkurencyjny wygrywając z wszystkimi przeciwnikami został zwycięzcą Biegu Małopolskiego w kategorii  Gimnazjum.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali nasi finaliści zajmując miejsca:


1.    Orzeł Łukasz  01:41

11.  Bałuszyński Paweł 01: 49
15   Król Karol  01:53
24.  Bulanda Kamil 01: 59

 

Po finale chłopców nie bardzo zadowolony był  Paweł Bałuszyński zamknięty na starcie, nie zdołał odrobić strat na dystansie i  uplasował się  11 miejscu. Wśród dziewczynek, trudu dwóch szybko po sobie następujących biegów nie wytrzymała Katarzyna Nosal która zajęła 23 miejsce. Jednak należą się jej ogromne brawa ponieważ jest to uczennica I klasy i jeszcze wiele biegów zwycięskich przed nią. W niedzielę około  100 uczniów wraz z opiekunami udało się na trasę Maratonu Koral aby dopingować uczestników tego biegu. Podzieleni zostaliśmy na 2  grupy  w  Powroźniku  oraz Tyliczu . Zadaniem każdej z grup było zaopatrzenie uczestników maratonu w napoje i jedzenie oraz dopingowanie biegaczy . Opiekunami grup byli Dariusz Ruchała, Halina Konstanty, Anna Polakiewicz oraz Dariusz Bobrowski.    

D.R.

Pierwszaki odebrały pierwszy elementarz !

„Nasz elementarz. Część pierwsza” już dzisiaj trafił do wszystkich dzieci klas pierwszych uczących się w Zespole Szkół w Chełmcu. Poszczególne klasy wraz z wychowawcą odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie podręczniki zostały wypożyczone. Każdy uczeń w bibliotece szkolnej posiada już własne konto wypożyczeń. W tym roku szkolnym w naszej szkole otwarto cztery oddziały dla uczniów klas pierwszych, do których uczęszcza  95 dzieci:

1a – wychowawca pani Monika Leśniak

1b – wychowawca pani Urszula Mróz

1c – wychowawca pani Małgorzata Kowalczyk

1d – wychowawca pani Angelika Rola

M.K.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015 w Gminie Chełmiec odbyła się w Zespole Szkół w Chełmcu 1 września, o godzinie 9.15, po zakończeniu mszy świętej, w Kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża. W ceremonii rozpoczęcia udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice oraz nauczyciele. Gospodarzem imprezy był Krzysztof Groń, dyrektor Zespołu Szkół w Chełmcu. Specjalnie przygotowany na ten dzień przez uczniów program artystyczny nawiązywał do tematu rocznicy wybuchu II wojny światowej. W swoim przemówieniu dyrektor przytoczył słowa Jana Pawła II, który mówił, że „wolność, nie jest dana nam raz na zawsze” i musimy ją pielęgnować. Szkoła jest odpowiednim miejscem, w którym młody człowiek może realizować to przesłanie. Akademia miała bardzo uroczysty, a zarazem wyjątkowo odświętny charakter. Galowo i elegancko zaprezentowali się uczniowie oraz cała społeczność szkolna. W tym roku szkolnym w murach placówki w Chełmcu rozpocznie naukę 692 uczniów w 32 oddziałach. Dyrektor zapewnił rodziców, że ich pociechy, a zwłaszcza te najmłodsze będą pod szczególną opieką wychowawców. Podziękował również przedstawicielom samorządu gminy za dotację finansową, która umożliwiła przeprowadzenie remontu w szkole. Najlepsze życzenia na cały rok szkolny Krzysztof Groń złożył wszystkim obecnym na uroczystości .Dzień ten był szczególnym przeżyciem dla wszystkich uczniów.

M.K.

Witaj Szkoło ....

Dyrekcja Zespołu Szkół w Chełmcu serdecznie zaprasza

Młodzież, Rodziców i sympatyków Szkoły

na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015,

która odbędzie się w tutejszym Zespole 

1 września 2014 roku o godz. 915

 

 W programie:

  • Msza Święta w Kościele Św. Krzyża - godz. 800
  • Otwarcie roku szkolnego 915 - /orlik/
  • Wystąpienie programowo - organizacyjne Dyrektora Zespołu Szkół w Chełmcu
  • Wystąpienie zaproszonych gości
  • Powitanie nowego roku szkolnego przez uczniów

matematyk roku

Znamy już wyniki – Matematyk Roku.

23 maja 2014 roku odbył się finał pierwszego szkolnego konkursu „Matematyk Roku”. Uczniowie walczyli w trzech etapach rozłożonych w czasie trwania całego roku szkolnego o tytuł najlepszego matematyka.

Oto wyniki w każdej kategorii:

Klasy pierwsze

miejsce 1 – Ola Wideł (klasa IC)

miejsce 2 – Przemysław Świder (klasa IA)

miejsce 3 – Iwona Kumor (klasa IC)

 

Klasy drugie

miejsce 1 – Aleksandra Mazur (klasa IIB)

miejsce 2 – Grzegorz Olesiak (klasa II D)

miejsce 3 – Kinga Żmuda (klasa II C)

 

Klasy trzecie

miejsce 1 – Kamil Groń (klasa III C)

miejsce 2 – Dominika Czaja (klasa III D)

miejsce 3 – Justyna Kumor (klasa III A)

Gratulujemy.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się na apelach podsumowujących rok szkolny,  26 czerwca 2014.

Sponsorami nagród są: Rada Rodziców, Ciastkarnia „Jaś” oraz Tomasz Magiera.

A.S.

Wygenerowano w sekund: 0.03
655,693 unikalnych wizyt