GODZINY LEKCYJNE

07:10 - 07:55
08:00 - 08:45
08:00 - 09:35
09:40 - 10:25
10:35 - 11:20
11:25 - 12:10
12:25 - 13:10
13:15 - 14:00
14:05 - 14:50
14:55 - 15:40
15:45 - 16:30
16:35 - 17:20
17:25 - 18:10

Przetłumacz stronę


Reklama

optiserw

Szkoła bez Przemocy

CERTYFIKAT

Statystyki reklamowe

WF Z KLASĄ

WF Z KLASĄ

KLUB WOLONTARIATU

ZAKUP KONTROLOWANY

Konkurs biblioteki szkolnej

Do 20 listopada uczniowie szkoły podstawowej mogli oddać pracę na konkurs „Najpiękniejsza postać z bajki”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranej postaci z bajki. Praca musiała być wykonana samodzielnie, a technika plastyczna była dowolna.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce Liliana Mokrzycka klasa 2a

II miejsce Paulina Oleksy klasa 1c

III miejsce Gabriela Czubaj klasa 2a

Wyróżnienia:

Miłosz Niemiec klasa 2b

Olga Pawlikowska klasa 2a

Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej. 

Certyfikat przyznany po raz drugi

Dnia 18 listopada 2014 roku, delegacja Zespołu Szkół w Chełmcu w składzie: Dyrektor, szkolni pedagodzy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego  odebrali  przyznany szkole po raz kolejny certyfikat ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo ”. Działania prowadzone były w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Szkoła przystąpiła do programu już w 2010 roku. Obecny certyfikat przyznano placówce na następnych pięć lat. Uroczystość wręczenia dokumentu odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Uczestniczyli w niej oprócz koordynatora i władz Policji,  przedstawiciele Sądeckiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, nauczyciele i młodzież. Spotkanie uświetnił spektakl teatralny o tematyce profilaktyki współczesnych zagrożeń. Następnie zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nowy budynek Policji. Byli w miejscach, gdzie zazwyczaj nikt spoza funkcjonariuszy nie ma dostępu. Zobaczyli stanowisko centralnego kierowania, strzelnicę oraz pomieszczenie dla zatrzymanych. Z rozmowy z pracownikami dowiedzieli się w jaki sposób zabezpieczane są ślady na miejscu zdarzenia i jak działa policyjna baza danych. Przyznany certyfikat napawa dumą, ale też zobowiązuje do dalszych działań. Dyrektor szkoły, pan Krzysztof Groń, dziękuje wszystkim partnerom wspierającym działania placówki w tak trudnym, ale jakże ważnym dla środowiska szkolnego działaniu.

M.K.

bezpiecznie do celu - szkolenie

BYĆ RODZICEM NASTOLATKA NIE JEST ŁATWO!

 

Dnia 18 listopada w Zespole Szkół w Chełmcu rodzice uczniów mieli możliwość wzięcia udziału w  szkoleniu „Być rodzicem nastolatka nie jest łatwo!”.

Kiedy dziecko zaczyna wymykać się spod kontroli, buntuje się i poszukuje nowych doświadczeń, ważniejsi dla niego stają się rówieśnicy niż rodzice. Zdarza się, że rodziców spotyka rozczarowanie, a dziecko sprawia kłopoty. Jak radzić sobie z tymi problemami, podpowiedzieli pracownicy Fundacji Bezpiecznie do Celu. Szkolenie miało formę prezentacji multimedialnej, którą poprowadził pan Mariusz Tokarczyk. Dotyczyło zagrożeń wynikających z sięgania uczniów po narkotyki i inne używki. Rodzice zdobyli wiedzę na temat objawów stosowania środków odurzających, jak również skutków prawnych wynikających z faktu posiadania narkotyków przez nieletnich. Prezentacja uświadomiła rodzicom ich obowiązki, jako prawnych opiekunów dziecka.Wysoka frekwencja na szkoleniu pokazała, że zainteresowanie tematem jest duże, a rodzice czują się odpowiedzialni za swoje pociechy. Dyrekcja i pedagodzy szkolni trafnie ocenili więc potrzebę przeprowadzenia takiego spotkania. Po zakończeniu prezentacji, wszyscy uczestnicy szkolenia mieli możliwość wysłuchania koncertu polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. 

M.K.

mały mistrz przepisów drogowych

 „MAŁY MISTRZ PRZEPISÓW DROGOWYCH”

Dnia 30 października 2014 roku po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Chełmcu "Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym" pod hasłem "Mały Mistrz Przepisów Drogowych". W turnieju uczestniczyło 15 uczniów z klas I - III. Konkurs poprzedziły liczne zajęcia związane z tematem oraz wycieczki, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych i zasad poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat przepisów drogowych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce                          

Eliza Klimek - klasa Id

Błażej Kocoń - klasa IIa

Kinga Ogorzałek - klasa IIIb

II miejsce

Maksymilian Gródek - klasa Ib

Noemi Cygal - klasa IIb

Julia Konstanty - klasa IIIa

III miejsce

Martyna Łatka - klasa Ic

Aleksandra Obrzud- klasa IIb

Kamila Bodziony - klasa IIIa

W dniu 6 listopada 2014 r. nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy za zajęte miejsca oraz ciekawe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu była mgr Agnieszka Szczecina, mgr Urszula Prościak oraz mgr Beata Fałowska - Lach.

B.L.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 7 listopada uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum w Chełmcu uczestniczyły w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ organizowanym już po raz 18-sty przez Szkołę Podstawową nr 9 w Nowy Sączu.. W tym roku obchodziliśmy ważne rocznice: 75 rocznica powstania warszawskiego, 100 rocznica wybuchu  I wojny światowej, 75 rocznica wybuchu  II wojny światowej, 75 rocznica powstania polskiego państwa podziemnego . W związku z tymi ważnymi wydarzeniami wykonywano wiele pięknych pieśni i piosenek w ciekawych aranżacjach. W konkursie wzięło udział 19 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Nowego Sącza oraz z Chełmca. Grupa wokalna z gimnazjum w składzie: Szkaradek Marta, Barnowska Karolina , Bugara Ewelina, Stokłosa Zuzanna, Wasak Justyna, Wiśniak Joanna, Stefańska Wiktoria, Leśniak Patrycja i Bogdańska Aleksandra wykonała dwa piękne utwory „Dziś idę walczyć, mamo” oraz „Za wolność”, które to związane były z 70 – tą  rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. W rywalizacji z gimnazjami z terenu Nowego Sącza dziewczynki wyśpiewały sobie II miejsce. Podczas konkursu grupie akompaniowała p. Magdalena Ubieżajów. 

M.U.

Wygenerowano w sekund: 0.03
731,283 unikalnych wizyt